Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

kire640 

11. července 2015 motovýlet Hluboká, Kratochvíle a Zvíkov

58 fotek 11.7.2015 - zobrazení
V sobotu ráno jsme usoudili, že oplýváme výletovací náladou. Tudíž jsme se po snídani navlékli do oblečení na motorku, přidělali kufry, do kterých jsme dali věci na převlečení, abychom nebyli celý den navlečení v teplém a vyrazili jsme. Trasou Sedlčany (zde jsme doplnili benzin) - Petrovice - Milevsko - Týna nad Vltavou, kde jsem zastavili u jaderné elektrárny Temelín. Dále už do Hluboké nad Vltavou, kde jsme našli parkoviště, převlékli se do letního oblečení a s koupenou zmrzlinou (vanilková a višňová) vyrazili nahoru k zámku.
Ze tří okruhů jsme se rozhodli pro ten nejkratší, a to zámecká kuchyně. Bylo to velmi zajímavé, mají tam vychytaný gril, kde pohon otáčení rožněného zajišťuje teplý vzduch z ohniště. :-)
Po prohlídce ještě káva v zámecké restauraci a hurá dolů. Cestou jsem si dal langoše. :-) Na parkovišti ještě párek v rohlíku a Soňka zmrzku. :-)
Cesta na Kratochvíli byla krátká, ale moc hezká. Parkoviště jsme, na rozdíl od Hluboké, našli snadno. Následuje převléknutí a přesun k zámku. Koupili jsme si prohlídku zámku včetně kostela (kam jsme šli z celé skupiny jen my a průvodkyně).
Znovu do motohadrů a poklidnou jízdou na Zvíkov. Na parkovišti akorát přestali vybírat. Postavili jsme našeho Alpíka vedle o 5 let staršího Transalpa. Vypadal velmi zachovale. Ještě, než jsme odešli, tak přišel jeho majitel. Padala slova o spokojenosti, spolehlivosti, pak přání šťastné cesty a náš alpík na parkovišti zůstal sám. Naštěstí stál hned vedle pěkný Velorex :-).
Hrad Zvíkov už měl zavřeno, ale prostory hradu byly otevřené. Prošli jsme si je, udělali pár fotek a vrátili se na parkoviště. Dali si něco k pití (po točené malinovce a jednoho Birella. Pak jsme zvážili, že vzhledem k reálnému času už plánovaný smažený květák necháme na nedělní oběd. A dali jsme si véču zde.
Cesta domů prběhla v poklidu. Po zvíkovkém mostě jsme přejeli Vltavu, zavadili o Milevsko a Za Petrovicemi odbočili na Nechvalice. Pak už přes Rovinu do Sedlčan a domů.

Měli jsme spoustu nádherných zážitků, najeli příjemných 223 km a znovu jsme prožili radost z návratu domů s tím, koho milujeme a kdo miluje nás...
reklama

Komentáře

přidat komentář

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron